Acı Çehre Tohumu

Acı Çehre Tohumu Hakkında

Acı çehre tohumu, zayıflamak isteyen bireyler tarafınca çoğunlukla tercih edilen naturel bir bitkidir. İnsan sağlığı açısından da muhtelif faydalar sağlamakla birlikte ayda yaklaşık 8 kilogram verdirmektedir.

Acı Çehre Tohumu
Acı Çehre Tohumu

Acı çehre bitkisinin içeriği doğaldır. Herhangi bir katkı maddesi bulunmamaktadır. Ancak bu bitkinin kullanımında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan birtakım hususlar bulunmaktadır.

Acı çehre tohumu, hazım sisteminin daha kolay ve süratli bir biçimde işe yaraması noktasında çok etkilidir. Yine metabolizma hızlandırıcı özelliği yardımıyla de ilerleyen dönemlerde yaşanabilecek olan obezite gibi benzer biçimde rahatsızlıkların önüne geçmektedir.

Kimyasal yöntemlere ya da kilo verme ilaçlarına oranla yüzde yüz daha sıhhatli olan acı çehre tohumu, kilo vermek isteyen bayanlar tarafınca da tercih edilmektedir. Genel olarak kurutulmuş hali ile bulunan bu tohum, natürel mamüller satan sayısı oldukça fazla aktardan da temin edilebilmektedir.

Acı Çehre Tohumunun Faydaları

Acı çehre tohumunun faydaları insan sağlığı açısından da çok önemli bir yere sahiptir. Ancak bu faydalardan istifade etmek için bitkinin doğru bir halde kullanılması gerekmektedir. Özellikle de hamile olan hanımefendilerin dikkat etmesi ihtiyaç duyulan birtakım hususlar vardır.

Acı Çehre tohumunun yararları nelerdir?” sorusu ya da “Acı çehre tohumu nelere iyi gelir?” suali veya “Acı Çehre Tohumu yararlı mıdır?” sorularını şu şekilde cevaplayabiliriz;

Acı çehre tohumunun faydaları genel hatlarıyla şöyledir;

  • Acı çehre, metabolizmanın hızını arttırmaktadır ve iyi bir şekilde kilo vermenizi sağlamaktadır.
  • Sindirim sistemi üstünde de yüksek müessir olduğu için aşırı kilogram alımının önüne geçmekte ve vücutta oluşan yağlanmayı engellemektedir. Ayrıca hali hazırda mevcut yağlarında erimesini sağlamaktadır.
  • Vücutta bulunan kimyasalların terleme yolu ile daha basit bir biçimde atılmasına destek olur.
  • Acı çehre tohumunun faydaları içinde yer edinen en mühim madde ise, kolesterol üzerindedir. Özellikle 40 yaş üzeri hastalarda görülen aşırı tansiyon, tekrar bu nebat yardımıyla düşürülmektedir.
  • Vücutta oluşan ve çoğunlukla su yitirilmesine sebep olan ödem problemlerini çözebilmektedir. Bu özelliği yardımıyla de kabızlık sorunu yaşayan hastalar tarafınca da tercih edilmektedir.
  • Acı çehre tohumunun faydaları içinde şeker hastalığına yakalanan bireylerde yer almaktadır. Çay ile tüketildiği takdirde tatlı yeme isteğini azaltmaktadır. Buna ayrıca iştahın kapanmasını ekleyecek olursak acı çehre, zayıflama döneminin daha huzurlu tamamlanmasını da sağlamaktadır
  • Hızlı kilogram verilmesine destek olan bu tohum, vücutta oluşabilecek olan sarmaları engellemekle beraber, yüz cildinin sıkılaşmasını noktasında da çok faydalıdır.
  • Açı çehrenin bir öteki faydası da prostat hastalığının tedavi dönemini hızlandırmasıdır.

Acı Çehre Tohumunun Kullanımı

Bitkinin elde etmiş olduğu bütün faydalardan yararlanabilmek için acı cehre tohumunun kullanımı noktasında bilgili olmak gerekir. Genel olarak acı çehrenin tüketiminde tercih edilebilecek olan 4 ya da 5 değişik metot bulunmaktadır. Öncellikle de bir bardak sıcak suyun içerine 2-3 tane kurutulmuş acı çehre atılarak tüketilmesidir. Yani çay şeklinde bir karışım elde edilerek rahatlıkla içilebilmektedir. Bu yönetimi yeğleyen bireylerin dikkat etmesi ihtiyaç duyulan nokta ise, bu karışımın akşam yemeğinden ya da sabah kahvaltısından yaklaşık otuz dakika sonra içilmesidir.

Acı cehre tohumunun kullanımı için tercih edebilecek olan bir öteki metot ise, günde 2 defa tok karna 3 yada 4 tane tohumun ılık su ile çiğnenmesidir. Tabi tat bakımından biraz acı hissedilebilmektedir. Ancak bu metot de çok yararlı ve etkilidir. acı cehre tohumunun kullanımı için dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan ortak kıstas, tüketim esnasında da bol miktarda su içilmesidir. Bu sayede bitkinin yaratmış olduğu yan etkilerinden korunabilmektedir. Eğer bol miktarda su içerek tertipli olarak tüketilen açı çehre tohumu, 1 hafta içinde yaklaşık 4 kilogram verilmesini sağlamaktadır.

Acı Çehre Tohumunun Yan Etkileri

Hastalar tarafından sorulan sorulardan “Acı Çehre tohumunun yan etkileri nelerdir?” veya “Acı Çehre Tohumunun yan etkileri var mıdır?” soruları en sık sorulan sorulardandır.
Her ne kadar natürel bir nebat olsa da acı çehre tohumunun yan etkileri bulunmaktadır. Örneğin tüketimin sonrasında vücutta oluşan su kaybının önlenmesi için günde minimum 12 litre sıvı ile tüketilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde su kaybı, baş ağrısı, mide bulantısı ve baş dönmesi meydana gelebilir.
Acı çehre tohumunun yan etkileri gayri muntazam kullanımlarda daha da bariz bir hal almaktadır. Bir misal daha verilmesi gerekir; aşırı tüketilen acı çehre, ishal sorununa sebep olabilmektedir. Bağışıklık sisteminin kilo vermesi ile beraber yaşanmış olan grip ve nezle başta olmak pek fazlaca rahatsızlığa yakalanma riskini arttırabilir.

Acı çehre tohumunun yan etkileri içinde yer edinen bir öteki madde ise, vücudun birçok vitamin ve mineralleri ortadan kaldırmasıdır. Dolayısıyla da bu bitkinin aşırı bir biçimde tüketilmesinden kaçınılması önerilmektedir. Ayrıca karaciğerlerin yorulması, aşırı kilogram kaybı sebebiyle kalp çarpıntısının yaşanması ya da halsizliğin sık sık yaşanması benzer durumlarda, tekrar acı çehre tohumunun yan tesirleri içinde yer alıyor.

Hamilelikte Acı Çehre Tohumu Kullanımı

Acı cehre tohumu hamileler tarafından kullanılabilir mi? Sorusu ya da hamilelikte acı çehre kullanılır mı? Soruları gebe hastalarımız tarafınca cevabı araştırılan sorulardandır.

Hamilelikte acı çehre tohumu kullanımı ne olursa olsun öneri edilmemektedir. Çünkü gebelik döneminde olan hanımefendilerin bünyeleri alerjik tepki göstermeye karşın duyarlılık seviyeleri artmaktadır. Ayrıca kalp, karaciğer ve şeker hastası olan gebe hanımefendilerin acı çehre tohumundan uzak durmaları gerekmektedir. Yine ciddi kronik hastalığı bulunan gebe kadınlardan bu bitkiyi tüketmemeleri öneri edilmektedir.

Hamilelikte acı çehre tohumu kullanımı, kişiden kişiye bakılırsa farklı sorunlara da sebep olabilmektedir. Ayrıca düzgüsel bir bireyinde bu bitkiyi kullanmadan ilkin ne olursa olsun uzman bir hekime görünmelidir. Hekim tarafınca tavsiye edilen doğrultuda hareket edilmesi hem acı çehrenin yararlarından istifade etmek hem de etkilerinden korunmak noktasında oldukça önemlidir.

 

.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir