Kantaron Yağının Mucizevi Etkileri

Kantaron Yağının Cilde Faydaları ve Cilde Kullanımı

Kantaron yağının cilde faydaları sorusu en çok merak edilen soruların başında gelir. Kantaron yağı cilde kattığı faydalar sayesinde çok kullanılan yağlardan biridir. Daha fazla fazla faydası bulunan kantaron yağından faydalanmak isterseniz düzenli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Cilt yüzeyinde zamanla sivilce, kahverengi cilt lekeleri, güneş yanıkları, cilt lekeleri bağlı olarak pek çok sorun görülür. Kozmetik ya da kimyasal ürün kullanmak istemeyen insanlar çözümü doğada ararlar. Bunlardan biri de kantaron yağıdır.

Kantaron Yağı
Kantaron Yağı

Kantaron Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Kantaron yağı yüze sürüldüğü anda etkisini çabucak gösterir. Kullananların memnun olduğu kantaron yağının faydaları ise;

 • Kantaron yağı kırışıklığa karşı çözümdür
 • Kantaron yağı ciltteki lekelenmeyi önler
 • Siyah nokta oluşumunu önler
 • Yüzde ve göğüste kızarıklık varsa zamanla giderir
 • Kantaron yağı sivilce oluşumunu engeller
 • Hassas cildi sağlıklı hale getirir
 • Kırışıklıkları önler
 • Cilt yüzeyini ölü hücrelerden temizler
 • Mikrop kırıcı özelliği de vardır
 • Deri yara ve yanık izlerini siler, süpürür
 • İltihap oluşumunu engeller

Kantaron Yağının Cilde Faydaları ve Kullanımı

Kantaron yağı kullanımı basittir. Temiz olan cilde bir miktar sürülür ve bekletilir. Beklerken cilt kantaron yağını emer ve bu da cildin alt tabakasına oldukça yarayışlıdır. Kantaron yağını cilde masaj yaparak sürmeniz gerekir. Akşamüzeri uygulamanız önerilmektedir.

Kantaron Yağının Cilde Zararları

Kantaron yağının cilde faydası kadar neredeyse zararı da bulunmaktadır. Genelde yan etkileri nadir görülür fakat çok sık kullandığınızda alerji gibi oluşan rahatsızlıklarınız bu yağı bırakınca sona erecektir.

Lakin gebeyseniz veya gebe kalmak istiyorsanız kantaron yağını kullanmamanızda fayda var. Emziren annelerin anne sütüne geçtiği bilinmektedir.

Kantaron yağının az görüldüğü yan etkileri de vardır. Bunlar; deri döküntüleri, yorgunluk, huzursuzluk, baş ağrısı, ağız kuruluğu, baş dönmesi olarak bilinmektedir.

Kantaron Cilde Faydaları Hakkında Merak Edilen Sorular

Kantaron yağı cilt beyazlatma
Kantaron yağı cildi beyazlatmaya yarar ve ayrıca kantaron yağı cilt rengini açmak için çok uygun görülen bir yağdır. Düzenli bir şekilde kantaron yağını cildinize uygularsanız bir süre sonra cilt renginizin açıldığını göreceksiniz.

Kantaron yağı cilt lekeleri
Kantaron yağı cilt lekelerini ve izlerini azaltmakla kalmaz ayrıca güneş yanıklarını da tamamıyla yok eder. Cildinizde leke olan yeri bulun ve kantaron yağını o bölgeye masaj yaparak sürün ve iyice ovalayın ardından cilt lekelerinin yavaş bir şekilde kendi kendine yok olduğunu göreceksiniz.

Kantaron yağı cilde nasıl kullanılır?
Kantaron yağını cildinize ve ve yüzünüze çok kolay bir şekilde sürebilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra ince tabaka halinde sürün ve cilt tarafından emilmesini bekleyin.

Kantaron yağı yüzde tüylenme yapar mı?
Kantaron yağının tüylenme yaptığı bilinmektedir. Kantaron yağı yüze sürüldüğü zaman kıl ve tüy köklerini çok az da olsa besler ve çok az da olsa tüyleri besleyerek uzamasına neden olur.
Kantaron yağı yüzdeki lekeleri iyi gelir mi
Kantaron yağı yüzdeki lekelere ve izlere kesinlikle iyi gelir bu sebepten ötürü kullananlar tarafından sık sık tavsiye edilmektedir.

Kantaron yağı cilt lekeleri için nasıl kullanılır?
Kantaron yağını ciltte leke olan yerlere süreriz ve lekelere karşı etkisi bulunması amacıyla masaj yapılarak yağı iyice cilde emdiririz. Düzenli kullanırsanız çok kısa sürede lekelerden kurtulmanız mümkündür.

Kantaron yağı yüzde ne kadar bekletilmeli?
Kantaron yağını sürmek ve sonrasında yarım saat beklemek yeterli olacaktır. Bilinmelidir ki yüzünüzde kalma süresi asla bir saati geçmemeli olduğudur.

Kantaron yağı yüze nasıl uygulanır?
Kantaron yağı temiz olan yüze ince bir katman olarak ve masaj yaparak ovalanır.

Kantaron yağı cilt lekelerini geçirir mi
Kantaron yağı hem yüzdeki lekeleri hem de vücudunuzda bulunan lekeleri geçirmede etkilidir.

Kantaron yağı tırnak izlerini geçir mi
Kantaron yağı yüzde oluşabilen tırnak izlerini de geçirir. Bu konuda en çok tercih vücuda uygulanma talebi edilen yağlardan biridir. Yüzünüzdeki tırnak izlerini geçirmek isterseniz en etkili yöntem kantaron yağı kullanmak olacaktır.

Kantaron yağı cilde ne sıklıkla uygulanır
Bu yağın cilde olan zararı neredeyse yok denecek kadar azdır fakat herhangi bir cilt hastalığınız veya alerjiniz varsa kullanmadan önce uzman bir hekime başvurmanızda fayda vardır.

Kantaron yağı cildi sıkılaştırır mı?
Cilt hücrelerini hızlıca onarır ve yeniler. Kantaron yağı düzenli olarak uygulanırsa cildi kesinlikle fark edilebilir bir şekilde sıkılaştırmaktadır.

Kantaron yağı cilt rengini açar mı?
Kantaron yağı eğer düzenli bir şekilde rutin olarak kullanırsanız cilt renginiz kesinlikle açılacaktır bu yağı ciltlerine uygulayanlar cilt renklerinin açıldığını belirtmektedir.

Kantaron yağı göz altına sürülür mü?
Kantaron yağının ince yapıda olan gözaltına ve dudak çevresine sürülmemesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca kantaron yağını ince yapıda olan gözaltınıza da sürmeyiniz.

Kantaron yağı sivilceler için nasıl kullanılır?
Yüzünüzde bulunan sivilceleri geçirmek için bir pamuğa az miktarda kantaron yağı damlatın ve sivilcelerinizin üzerine yavaşça sürün. Kısa sürede sivilcelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir